Як зробити точковий масаж стоп власноруч
У цій статті – подробиці про точковий масаж стоп, інформує Ukr.Media.
Як масажем стопи зняти напругу в спині
Для початку знайдемо на стопі «хребет». Сядьте на підлогу зі схрещеними ногами. Візьміть у руки будь-яку стопу. Зверніть увагу на її внутрішнє ребро. Лінія між п'ятою і великим пальцем – і є проекція хребта. Візуально розділіть цю лінію на частини: крижі, поперек, грудний і шийний відділ. Тепер великим пальцем з зусиллям промніть цю лінію в напрямку від п'яти до носка. Якщо в хребті є проблеми, то ви без проблем знайдете тут їх відображення. Вони відчуваються як хворобливі іноді жорсткі точки. Масажуючи їх, ви не впливаєте на хребет безпосередньо. Ви робите ще краще: ви розслабляєте ті ж самі нервові закінчення, які змушують вас зберігати напругу в спині. Загальний розслабляючий ефект спостерігається вже з першого разу.
Як стопа пов'язана з внутрішніми органами
Ніякої містики в цьому немає. Просто підошви і долоні людини – це основні органи дотику. Для цього сюди сходяться до 72 тисяч нервових закінчень. Долоні і стопи адекватно оцінюють обстановку (температура, вітер, вологість і багато іншого) і «доповідають» про це всіх органів і систем тіла безпосередньо. Завдяки цьому процеси термо-, волого-регулювання (та інші) відбуваються без втручання нашої свідомості. Ми можемо цим користуватися: масажуємо тільки стопи – все тіло розслабляється. Опускаємо стопи у воду – розслабляється вся нервова система. Зігріваємо стопи, одягаємо теплі шкарпетки – і все тіло зігрівається. Масажуючи стопи, ви можете зняти біль, полегшити стан всіх органів і систем організму.
Рефлексогенні зони стоп
Як робити масаж стоп
Підготовка. Вимийте руки і ноги теплою водою і висушіть рушником. Злегка підігрійте масажне масло.
Положення тіла. Сядьте зі схрещеними ногами. Якщо відчуваєте напругу в спині, влаштуйте собі опору під спину і сідниці. Покладіть валик під коліно масажованої ноги, візьміться за стопу.
Масаж. Спочатку змастіть обидві стопи підігрітим маслом. Потім розминайте стопи по черзі. Спочатку – розітріть підошву від п'ятки до пальців і назад. Покрутіть і потягніть кожен палець. Потім масажуйте рефлекторні зони. Зазвичай це роблять великим пальцем, сильно натискаючи, розтираючи зону круговими рухами. Після точкового масажу знову поглядьте всю стопу. Візьміть розслаблену ступню рукою і покрутіть її, розробляючи суглоби: голеностоп, пальці, п'яту. При цьому важливо, щоб нога не напружувалася, а всі рухи виконували тільки руки.
Масаж стопи ліктем. Це дуже зручно і вимагає набагато менше сил, ніж масаж пальцями руки. Потрібно сісти в позу лотоса або полулотоса і масажувати підошву стопи ліктем. Додаткову силу натискання можна створити, тиском долоні на долоню.
Частота і тривалість. Оптимально масажувати ноги хвилин за 5 кожну, але кожен день, або через день. Тоді ефект не змусить себе чекати.
Протипоказання: інфекційні захворювання з підвищенням температури тіла; пухлини або небезпека метастазів; варикозне розширення вен; запалення суглобів стопи (масажувати тільки рефлексогенні зони, не чіпаючи суглоби). Не варто масажувати підшкірні ущільнення, грибкові ураження, бородавки і родимі плями.
Джерело: ukr.media