Битва за Україну. День п’ятсот дев’яностий
Битва за Україну. День п’ятсот дев’яностий 06.10.2023 19:55 Укрінформ 16-та зустріч у форматі "Рамштайн" відбудеться 10 жовтня у Брюсселі. ВРУ ухвалила зміни до Держбюджету України на 2023 рік, які збільшують видатки бюджету на 322,6 млрд грн
Ми зібрали для вас інформацію про п’ятсот дев’яностий день Великої війни: чим жили Україна та українці 6 жовтня 2023 року.
НАЙВАЖЛИВІШЕ
– Унаслідок удару «Іскандером» по кафе в с. Гроза Куп’янського району на Харківщині загинули 52 людини, четверо вважаються безвісти зниклими – Олег Синєгубов, начальник Харківської ОВА. ООН направила групу експертів у село Гроза.
– Верховна Рада у другому читанні ухвалила зміни до Державного бюджету України на 2023 рік, які збільшують видатки бюджету на 322,6 млрд грн – Ярослав Железняк, нардеп. Такими змінами встановлено два рекорди за історію України: видатки загального бюджету вперше будуть більше 3,39 трлн грн, а дефіцит більше 2 трлн грн
– Наступного тижня у Брюсселі відбудеться 16-те засідання у форматі "Рамштайн" – пресслужба Пентагону. У Міноборони США повідомили, що голова відомства Ллойд Остін та голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Чарльз Браун вирушать до Брюсселя 10 жовтня.
ЦИТАТИ ДНЯ
Дмитро Кулеба, глава МЗС: «Внаслідок удару російських терористів по Грозі вчора загинули щонайменше 52 людини, зокрема, дитина. Удар по Харкову сьогодні вбив ще одну дитину. Ці звірства доводять, що глобальна підтримка України має бути постійною та збільшеною. Її послаблення призведе лише до збільшення кількості подібних воєнних злочинів»
Бен Воллес, колишній міністр оборони Великої Британії: «Щоразу, коли Москва завдає ударів по цивільному населенню та порушує міжнародне право, необхідно вживати заходів у відповідь. Ми зробили це за допомогою ракет Starstreak та Storm Shadow. Тепер Німеччина повинна відправити свої ракетні системи Taurus в Україну і приєднатися до Великої Британії та Франції»
ВТРАТИ ВОРОГА
ВІЙНА
– Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний і начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала приїхали на Південь, визначили подальші дії Сил оборони України в умовах постійної зміни оперативної обстановки на фронті – Укрінформ
– Сили оборони мають успіх на Бахмутському напрямку, де ліквідували низку артилерійських систем та важкої техніки противника. Водночас російські окупанти відновлюють активні бойові дії на Лимано-Куп’янському напрямку – Ілля Євлаш, начальник пресслужби східного угруповання військ.
– На Таврійському напрямку упродовж доби Сили оборони виконали 1270 вогневих завдань, знищили 323 окупантів, двох взяли в полон. Також українські захисники уразили високовартісну російську станцію РЕБ Р-330Ж «Житель» – Олександр Тарнавський, командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» генерал
– Сили оборони України просунулися біля Андріївки Донецької області та Роботиного і Вербового Запорізької області – Інститут вивчення війни (ISW).
– Росіяни продовжують посилювати укріплення на підступах до міста Токмак – розвідка Британії
***
Нічна атака по Україні
– В небі України вночі 6 жовтня були знищені 25 із 33 ворожих дронів типу Shahed-131/136 – Повітряні сили ЗСУ.
– Унаслідок нічної дронової атаки ворога на припортову та прикордонну інфраструктуру, в поромному пункті пропуску «Орлівка» призупинені пропускні операції – ДПСУ.
Харків
– Окупанти завдали удару по центральній частині Харкова – влучання у Київському та Основ’янському районах Харкова.
– 2 людини загинуло, серед яких дитина, 30 постраждалих, серед яких дитина 11 місяців.
пошкоджені 72 будівлі, майже всі – житлові.
– Через ракетний удар залишилися без енергопостачання 160 споживачів, серед яких 33 юридичні особи.
Одещина
– Ворог вночі атакував дронами прикордонну та припортову інфраструктуру Ізмаїльського району.
– Пошкоджено зерносховище, зайнялися 9 вантажівок, пожежу оперативно ліквідовано. Люди не постраждали
***
– Українській стороні вдалося повернути на підконтрольну Уряду України територію тіла (останки) 64 загиблих (померлих) оборонців України – Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
– Минулої доби внаслідок обстрілів російськими військами Херсонської та Донецької областей 2 людини загинуло, 6 отримали поранення – дані ОВА.
– Росіяни з початку Великої війни вбили в Україні 505 дітей і ще 1129 дітям завдали поранень
НОВИНИ: УКРАЇНА
– Міністр оборони України Рустем Умєров провів нараду з представниками Генштабу, під час якої окреслив основні напрямки роботи, цілі та відповідальних осіб по кожному з напрямків – Міноборони.
***
Кабінет Міністрів:
– схвалив проєкт Указу Президента про введення в дію рішення РНБОУ щодо примусового вилучення майна держави-агресора та її резидентів. Проєкт документу передбачає вилучення понад 800 одиниць рухомого майна.
– вніс до відповідного реєстру індустріальний парк «ЕкоСтіл» на Дніпропетровщині та «ІСКРА» на Івано-Франківщині. Обидва парки працюватимуть у переробній промисловості та створять загалом понад 1800 робочих місць.
***
– Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні скарги захисту колишнього бенефіціарного власника ПриватБанку Ігоря Коломойського на ухвалу Шевченківського райсуду Києва, якою тому було збільшено розмір застави до понад 3 млрд 891 млн грн – сайт суду.
– У Львові біля Порохової Вежі проходить книжковий ярмарок, який об’єднав понад 50 видавництв зі всієї України. Вперше за 30 років існування – вхід на всі події безкоштовний – Укрінформу.
– Державне підприємство «Антонов» отримало індивідуальне членство в Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості Європи (ASD) – пресслужба компанії. Це перший представник України в ASD. Це дозволить підприємств напряму і тісно співпрацювати та обговорювати питання, які стосуються світової авіакосмічної галузі.
– Вищий антикорупційний суд продовжив на один місяць запобіжний захід ексголові НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву – пресслужба суду. 25 вересня поточного року ВАКС зменшив розмір застави Коболєву з 229 мільйонів гривень до 107 млн грн. Також суд зняв вимогу використання електронного браслета.
– ІХ з'їзд Національної спілки кінематографістів України обрав нового голову Спілки. Ним став відомий оператор Сергій Борденюк, який до цього декілька років був секретарем правління НСКУ – пресслужба Державного агентства з питань кіно
– Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 6 жовтня оголосили підозру колишньому директору "Укрспецекспорту" та сину експершого заступника секретаря РНБО в організації та зловживанні службовим становищем, що завдало збитків державі на суму майже 13 мільйонів гривень – НАБУ. Відомо, що йдеться про Павла Букіна та Ігоря Гладковського. У НАБУ повідомляють, що обоє перебувають зараз закордоном.
– Міського голову Сум Олександра Лисенка випустили під заставу в три мільйони гривень, її внесли 5 жовтня – пресслужба Вищого антикорупційного суду. Під час обрання запобіжного заходу 4 жовтня, Лисенко зазначив, що обвинувачення просило заставу у 10 млн грн. Меру Сум і очільнику Департаменту інфраструктури міськради інкримінують вимагання і одержання 2 млн 130 тис. грн хабаря.
***
– Після минулорічного падіння на майже 30%, цього року ми спостерігаємо відновлювальне зростання. На кінець 2023 року та у наступному прогнозуємо зростання ВВП близько 5% – Мінекономіки.
– Міжнародні резерви України станом на 1 жовтня 2023 року становили 39,708 млрд дол. США, що на 1,7% менше попереднього місяця – Нацбанк
– Кабінет Міністрів виділив Херсонській ОВА додаткові 335 млн грн на ліквідацію наслідків підриву окупантами греблі Каховської гідроелектростанції – сайт Уряду.
– Українські аграрії станом на 6 жовтня 2023 року зібрали вже 46,7 млн т нового врожаю зернових та олійних культур – Мінагрополітики. Збір зернових та зернобобових культур проведено на площі 7,258 млн га при врожайності 44,5 ц/га, намолочено понад 32,308 млн т зерна.
– «ДТЕК Енерго» у січні-вересні 2023 року ввела в роботу18 нових вугільних лав та до кінця року планує ввести ще дев’яти лав – ДТЕК
– Група Нафтогаз цьогоріч збільшила клієнтський портфель нерезидентів до 148 компаній. У підземних газосховищах зараз зберігається 2,2 млрд кубометрів газу іноземних клієнтів – Нафтогаз.
– В Україні відновлюється ринок нових комерційних автомобілів: у вересні 2023 року в Україні було зареєстровано продаж 1 012 нових комерційних автомобілів, що на 6% більше показника серпня і на 65% перевищило кількість реалізованих авто у вересні 2022 року – Асоціація автовиробників України (Укравтопром)
СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ
– Швеція відправить Україні новий пакет військової допомоги на суму 2,2 млрд крон (199 млн доларів), що складається з боєприпасів та запасних частин для раніше переданих систем – Пол Йонсон, міністр оборони Швеції. Збройним силам Швеції та Шведському управлінню оборонного озброєння доручено вивчити можливість передачі або експорту в Україну винищувачів Gripen.
– Уряд Великої Британії оголосив про виділення фінансової допомоги України, які мають полегшити ситуацію у зимовий період – британський уряд. Допомога Україні становить 34 млн фунтів стерлінгів ($41,5 млн) для структур ООН та благодійних організацій, які надають притулок і теплий зимовий одяг. Також 10 млн фунтів ($12,2 млн) призначено на підтримку електропостачання.
– Німецький збройовий концерн Rheinmetall отримав велике замовлення на постачання артилерійських боєприпасів після другого тендеру в межах рамкового контракту з урядом Німеччини – сайт Rheinmetall. Уряд ФРН замовив у компанії постачання Збройним силам України десятків тисяч снарядів типу L15, а також звичайних 155-мм снарядів Assegai. Поставка запланована на 2024 рік.
– Адміністрація президента США розглядає можливість використання програми грантів Держдепартаменту для надання додаткової військової допомоги Україні, поки Конгрес займатиметься внутрішньополітичними питаннями – ЗМІ.
– Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель вважає, що Євросоюз надто довго затягував із розширенням, але тепер завдяки Україні процес буде рухатися швидше – ЗМІ.
– Білий дім почав планувати листопадову зустріч у Сан-Франциско між президентом США Джо Байденом і лідером Китаю Сі Цзіньпіном, яка стане спробою стабілізувати відносини між двома наймогутнішими країнами світу – WP
– Турецьке Управління з питань мореплавства 6 жовтня підтвердило факт вибуху біля суховантажа під турецьким прапором, який ішов в Ізмаїл. Інцидент стався неподалік узбережжя Румунії – Reuters. В четвер за 15-20 метрів позаду судна Kafkametler, яке проходило біля узбережжя Румунії, "стався вибух". Судно продовжило рух до місця призначення, щоб доставити свій вантаж після перевірок. У відомстві додали: доказів, що вибух спричинила міна, немає.
ВОРОГ
– Уряд РФ заявив про зняття заборони на експорт дизельного палива через порти, обмеження на експорт бензину залишаються в силі – пресслужба уряду РФ. Уряд зняв обмеження на експорт дизельного палива за умови, що виробник поставляє не менше 50% виробленого дизельного палива на внутрішній ринок.
– Росія вербує в армію сербських найманців і розміщує їх у гуртожитку в Підмосков’ї, планують сформувати повноцінну сербську бригаду – російська служба BBC. Видання з’ясувало, що сербських найманців зараховують до 106-ї дивізії ВДВ.
– Самопроголошений Лукашенко заявив, що приблизно за рік країна матиме "все в повному обсязі" для ведення сучасної війни – Белта. Водночас Лукашенко натякнув на можливість застосування ядерної зброї для завдання "непоправної шкоди" ворогу.
– Делегація Міноборони Росії сьогодні відвідає Єреван, щоб обговорити терміни виведення російських "миротворців" з Нагірного Карабаху – агентство ТАСС
– У Білорусі вночі пролунав вибух на залізничній станції – ЗМІ. МНС, МВС чи СК Білорусі нічого досі мовчать.
– Російська терористична група Вагнера у 2022 році підписала контракт із китайською фірмою Beijing Yunze Technology Co Ltd на придбання двох супутників і використання їхніх знімків для розвідувальної діяльності – AFP. Група використовувала знімки для планування операцій в Україні, Африці й навіть на території Росії – під час невдалої спроби заколоту в червні.
Підготувала Марина Дмитрів, Київ
Источник: www.ukrinform.ua