Чи справді успішні люди п’ють більше? Поради щодо нетворкінгу без алкоголю
Отже, ви вирішили відмовитися від алкоголю. Або, можливо, ви вже кинули і відчуваєте всі переваги життя без алкоголю для свого здоров’я та самопочуття. Але є одне питання, яке не дає вам спокою: як мені продовжувати налагоджувати професійні зв’язки без склянки в руці?
Можливо, ви часто буваєте на корпоративних заходах, де всі п’ють. Або, можливо, ви чули статистику про те, що успішні люди п’ють більше. Навіть якщо реальні цифри малюють іншу картину, все одно може здаватися, що алкоголь повсюди.
Часто ми відчуваємо соціальний тиск, який змушує нас випивати, навіть якщо ми не хочемо цього робити. Ми хвилюємося: чи прийматимуть мене в суспільстві, якщо я не буду пити? Чи не засудить мене потенційний клієнт або роботодавець за те, що я не п’ю? Чи не буде у мене менше кар’єрних можливостей, якщо я не буду вживати алкоголь?
Відповідь полягає в тому, що багато людей досягають успіху в житті, не вживаючи багато алкоголю, або не вживаючи його взагалі. Іноді це може здатися страшним, але повірте, ваші зв’язки мають набагато більше значення, ніж випивка, яку ви вживаєте або не вживаєте. У цій статті від Inhumans ми розглянемо кілька порад, які допоможуть вам підтримувати міцні зв’язки та соціальне життя, не будучи залежними від алкоголю.
Налагоджуємо зв’язки без алкоголю
Важливою частиною нетворкінгу є створення позитивного враження, і це може здатися складним завданням, якщо ви щойно відмовилися від алкоголю. Це особливо актуально, якщо ви спілкуєтеся з колегами в барі або на заході, де подається їжа та напої. Як люди відреагують, коли побачать, що ви не п’єте?
Правда в тому, що те, як люди сприймають вас, залежить не лише від того, що у вашому келиху. Хоча спочатку це може здатися складним, особливо якщо у вас була залежність від алкоголю в минулому, тепла манера поведінки і впевнене ставлення допоможуть вам швидко подолати цей незручний момент. Як кинути пити і залишити свої професійні зв’язки незмінними? Спроста: будьте собою і покажіть, що ви цінні без алкоголю в руці.
Більшість людей не хочуть говорити про алкоголь на нетворкінгових заходах — вони хочуть поговорити про те, хто вони, над чим працюють, що їх хвилює і куди вони прямують. Якщо вам є чим поділитися, і ви вмієте слухати, більшість людей швидко забудуть, що ви потягуєте газовану воду замість пива.
Але як спроектувати таку впевненість, коли ви звикли мати алкоголь як запасний варіант?
Деякі стратегії, які можуть допомогти:
- Практика усвідомленості: усвідомлення своєї тривоги та інших емоцій може допомогти вам уникнути пригніченості та зосередитися на сьогоденні.
- Позитивні твердження: намагайтеся повторювати собі підбадьорливі слова, особливо перед зустріччю з іншими людьми. Якщо ви вірите в свою цінність, то, швидше за все, інші теж будуть у це вірити.
- Знайте свою мету і цілі, які ви переслідуєте: якщо ви цілеспрямовані і маєте сильне почуття власної гідності, ви завжди справлятимете позитивне враження.
- Пам’ятайте, що інші, ймовірно, відчувають те ж саме: соціальна тривожність є поширеним явищем, тому в тому, що ви відчуваєте, немає нічого незвичайного. Це може допомогти вам більше спілкуватися з іншими людьми.
Нарешті, практика робить досконалим. Чим більше у вас буде досвіду тверезого нетворкінгу, тим легше це буде даватися. Ви можете бути здивовані, наскільки швидко ви навчаєтесь, і наскільки ваша впевненість у собі має більше значення, ніж ваше вживання алкоголю.
Пошук інших заходів для нетворкінгу
Також важливо знайти інші способи знайомства з людьми. Хоча вам може здатися, що випивка є необхідною для вашого професійного кола, ви можете здивуватися, скільки зв’язків ви можете завести завдяки іншим видам діяльності.
Почніть з того, де ви зустрічаєтеся з колегами. Скажімо, ви познайомилися з кимось, хто працює в тій самій сфері, і ви хотіли б зустрітися з ним, щоб поспілкуватися. Раніше ви могли зустрічатися за пивом, але як щодо кави? Ви можете виявити, що чим більше ви будуєте свої професійні стосунки на непитущих заходах, тим більше у вас з’являється зв’язків з людьми, які не п’ють або не очікують, що ви будете пити.
Це також правда, що нові види діяльності та хобі можуть призвести до важливих професійних зв’язків. Раніше ви могли зустріти друга друга в барі, який згодом влаштував вас на роботу. А як щодо людей, яких ви зустрічаєте, скажімо у велосипедному клубі? Твереза активність з такою ж ймовірністю може звести вас з людьми, які поділяють ваші інтереси або професію. Насправді, розмова може піти краще, якщо в ній не буде алкоголю!
І якщо ці нові дружні зв’язки призводять до зустрічей за чаркою, ви можете або проявляти поміркованість, або бути чесними у своєму виборі і переключитися на тему, яка цікавить вас обох.
Бути відвертим у тому, що п’єте менше
Звісно, завжди виникає питання, чи варто прямо говорити про відмову від алкоголю, чи ухилитися і залишити цю тему в спокої. Найкращий вибір часто залежить від ситуації та вашої власної точки зору.
Іноді можливо повністю уникнути теми алкоголю. Наприклад, якщо ви все ще п’єте помірно, ви можете замовити одне пиво і повільно потягувати його весь вечір. У деяких ситуаціях ніхто не дізнається, що це вже не четвертий ваш келих! Те ж саме можна сказати і про деякі коктейлі. Встановлення ліміту в 1-2 порції алкоголю може бути чудовим способом змішатися з натовпом і отримати найкраще з обох світів.
Варто бути ввічливими, але чесними щодо вживання меншої кількості алкоголю. Це вимагає сміливості, але чим більше людей в кожній професії відкрито говорять про те, що не вживають алкоголь, тим легше буде іншим відмовитися від нього.
Зрештою, найкращий підхід залежить від того, в якій галузі ви працюєте і які ваші цілі. Деякі професії мають особливо сильну культуру вживання алкоголю. Те, як ви підходите до поміркованості чи тверезості в цих умовах, має велике значення для ваших стосунків.
Однак, незалежно від ситуації, важливим правилом є переконатися, що ніхто не відчуває осуду за свій вибір. Якщо люди відчувають, що ви їх поважаєте, вони часто відповідають взаємністю.
Досягнення успіху без алкоголю
Загалом, якщо ви впевнені у своїх рішеннях і поважаєте інших, ви побачите, що зменшення кількості алкоголю не зашкодить вашій кар’єрі. Насправді, з новою енергією, яку ви отримаєте, відмовившись від алкоголю, ви можете відчути сплеск продуктивності, і з вами стане набагато приємніше спілкуватися. Будь-які негативні наслідки відмови від вживання алкоголю на певних соціальних заходах будуть перекриті перевагами від того, що ви станете краще виконувати свою роботу і будете більш уважними до нових зв’язків і можливостей.
Зрештою, нетворкінг — це не про випивку, а про налагодження зв’язків. Якщо ви будете щирими, привітними, комунікабельними та хорошими у своїй справі, ви створите багато міцних стосунків. Деякі з них стануть ключовими для вашого особистого життя. Деякі матимуть значення для вашої кар’єри. Але всі вони ґрунтуватимуться на тому, ким ви є, і не матимуть нічого спільного з тим, що ви п’єте чи не п’єте.