У яких випадках необхідно використовувати холодний компрес
Зазвичай холодний компрес використовують при виникненні невеликої травми, при високій температурі, головних або очних болях, геморої, алергії, напрузі м'язів і подагрі. Холод, впливаючи на організм, знижує приплив крові до травмованої ділянки тіла, що допомагає знизити біль, набряклість, і температуру в окремій області, інформує Ukr.Media медицина.
Виготовити холодний компрес зможе кожен. Головне знайти головну складову – лід. Якщо його немає вдома, при надзвичайній ситуації завжди можна використати пакет із замороженими овочами, фруктами або м'ясом. У разі необхідності, потрібно взяти стерильний і герметичний пакет, помістити в нього лід або заморожені овочі. Обернути його у щільну тканину і прикласти до забитого місця.
У крайньому разі, можна змочити рушник і помістити його на деякий час в морозильну камеру. Заморозити можна і вологі серветки.
Якщо у людини болить голова чи піднялася температура, то можна обійтися без льоду. Щоб полегшити симптоми, потрібно змочувати шматочок тканини в холодній воді і прикладати на лоб хворого. При температурі такий компрес можна прикладати ще на шию і груди.
При деяких захворюваннях ефективніше застосовувати теплий компрес. До таких хвороб можна зарахувати артрит. Його симптоми зменшуються при зігріванні. Лід не можна прикладати немовлятам, а також на область очей.
Джерело: ukr.media