7 ознак того, що у вас може бути синдром дірявого кишківника
Чесно кажучи, синдром дірявого кишківника — це не захворювання. Але тим, хто живе з ним, від цього не легше: якщо слизова оболонка кишківника пошкоджена, більш великі частинки його вмісту можуть регулярно потрапляти у кровотік. Природно, що це буде відображатися на нашому самопочутті — і, що найсумніше, може минути досить багато часу, перш ніж буде встановлено вірну причину проблем зі здоров'ям. Ось деякі з найбільш поширених симптомів синдрому дірявого (або такого, що "протікає") кишківника. Якщо ви регулярно помічаєте у себе декілька або усі з них, можливо, вам варто обговорити це з лікарем, інформує Ukr.Media.
Чутливість до певних продуктів і страв
Якщо після їжі ви регулярно почуваєтеся погано, то спробуйте провести простий тест: по черзі виключайте зі свого меню молочні продукти, яйця, кукурудзу, глютен, цитрусові та сою. Намагайтеся обходитися без кожного з цих продуктів протягом двох-трьох тижнів і під час експерименту оцінюйте свій стан — якщо ви помітите, що після виключення будь-якого з продуктів неприємні відчуття минають, швидше за все, у вас підвищена чутливість до них. А це один із симптомів синдрому дірявого кишківника.
Непереносність глютену
Так, ми вже згадували його у попередньому абзаці, але варто написати про непереносність глютену ще раз. Якщо після вживання хліба, макаронних виробів, рису ви відчуваєте млявість, здуття живота або розлад шлунку, можливо, у вас непереносність цього специфічного білка. Іноді це пов'язано з целіакією — аутоімунним захворюванням, але часто глютен просто може бути тригером для протікання кишківника.
Біль у суглобах
Ревматоїдний артрит — найпоширеніша, але не єдина причина болю у суглобах. Іноді хворобливі, запалені суглоби — симптом синдрому дірявого кишківника. Тож якщо ревматолог не знайшов жодних відхилень у стані ваших суглобів, а біль не минає, вам варто записатися до гастроентеролога.
У вас постійні проблеми з травленням
Хронічний розлад шлунку, постійне відчуття нудоти, здуття живота — це симптоми "дірявого" кишківника, які можуть мучити пацієнтів роками. На жаль, багато людей, які живуть з цим синдромом, не звертаються до лікаря, просто ігноруючи проблеми з травленням або намагаючись до них якось пристосуватися.
Постійні прищі
Дослідження, проведене у 2018 році, результати якого були опубліковані у виданні Microbiology, підтвердили зв'язок між наявністю синдрому дірявого кишківника і акне. Крім того, фахівці припускають, що у деяких випадках екзема і навіть псоріаз також можуть бути пов'язані з цим захворюванням.
Високий рівень цукру у крові
Якщо частинки вмісту кишківника регулярно потрапляють у кров, це може призвести до запального процесу і у результаті погіршити чутливість клітин до інсуліну. А це своєю чергою може призвести до постійного підвищення рівня цукру у крові. Отже, якщо ви відзначаєте у себе постійно підвищений рівень цукру і до того ж помічали інші симптоми з наведеного списку, можливо, вам варто перевірити ваш кишківник.
Чи виліковний синдром дірявого кишківника?
На щастя, так. Коли поставлено діагноз, наступний крок — визначення тригера, який порушує цілісність тканин кишківника. На щастя, тканини кишківника — одні з тих у нашому тілі, що найшвидше загоюються, тому стан кишківника відновлюється досить швидко.
Джерело: ukr.media