Виявляється валеріана дуже небезпечний засіб! Будьте уважні!

На думку більшості вчених, сама назва цієї рослини — «валеріана» — походить від латинського «valere» — бути здоровим. І, дійсно, валеріана допомагає при багатьох недугах, передає Ukr.Media.

Що ми знаємо про валерьяну?

Всім відомо заспокійливу властивість цієї рослини. Однак валеріанку лікарі прописують також пацієнтам, які страждають головними болями, порушеннями у серцево-судинної системи і шлунково-кишковому тракті. Здавалося би, якої шкоди може завдати рослинний препарат? Може і ще який! І це трапляється не так рідко, як можна було б припустити.

Валеріана: від алергії до тромбозу

Часто люди думають, що подібні ліки рослинного походження не таять у собі ніякої небезпеки, тому їх можна пити стільки, скільки заманеться і коли заманеться, а з лікарем можна і зовсім не радитися. Однак це далеко не так. По-перше, валеріана має властивість накопичуватися в організмі. А, по-друге, навіть лікарські трави можуть бути протипоказання деяким групам хворим.

Так з обережністю слід приймати цей препарат літнім людям. Справа в тому, що валеріана володіє особливим властивістю – вона здатна збільшувати згортання крові. А це в свою чергу може привести до утворення тромбів, інфаркту та інсульту.

До того ж у пацієнтів, що страждають підвищеним артеріальним тиском, регулярне вживання настоянки може викликати вкрай збуджений стан, а разом з ним і безсоння.

Не рекомендується лікуватися валеріаною і тим, хто має в анамнезі хвороби печінки і серйозні захворювання шлунково-кишкового тракту і нирок, наприклад, ентероколіт або гломерулонефрит.

В обов'язковому порядку перед вживанням валеріани необхідно проконсультуватися з лікарем тим, хто страждає депресією, еректильною дисфункцією або психічним розладом і приймає відповідні препарати для лікування цих захворювань.

Не слід зловживати валеріаною і вагітним жінкам, а також алергікам.

Отруєння і перша допомога

Безконтрольний прийом валеріани може обернутися небезпечними для організму наслідками. При отруєнні цим лікарським засобом у пацієнтів найчастіше спостерігаються наступні симптоми: головний біль і запаморочення, сонливість і млявість, апатія, страх смерті і самотності, знижений артеріальний тиск, низька температура тіла, нудота і блювання, утруднене дихання. У літніх людей передозування валеріаною може виражатися також у мимовільному сечовипусканні і дефекації. У деяких випадках може навіть наступити кома.

При перших ознаках отруєння в першу чергу слід викликати швидку допомогу. Слід також промити хворому шлунок. Для цього йому необхідно випити 2-3 літри теплої води і викликати блювоту, натиснувши на корінь язика. Після можна прийняти кілька таблеток активованого вугілля.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *