Шкода гречаної крупи — кому не можна їсти гречку щодня

Лікарі-дієтологи пояснили, у чому користь гречки для більшості людей, і попередили про винятки із правил, інформує Ukr.Media.

Борщ та каша — їжа наша

Гречана каша — мабуть найпопулярніша в українців. Вона доступна за ціною, її можна знайти у кожному магазині, а головне, у ній багато корисних речовин. Тому її можна і потрібно їсти людям як здоровим, так і таким, що мають різні захворювання.

Гречана крупа містить багато корисного білка, необхідного для будівництва клітин, зокрема імунних. Крім цього, вона відома тим, що допомагає перемогти анемію, піднявши гемоглобін у крові. Але є й багато інших корисних властивостей, про які не всі знають.

Навіщо треба їсти гречку щодня?

З якими проблемами зі здоров'ям допомагає впоратися звичайна гречана каша?

  • Зміцнює судини. У гречці багато корисних для стінок судин та серця калію, кремнію, фосфору та магнію. Крім того, у крупі є вітамін Е, який знижує рівень холестерину у крові.
  • Підвищує гемоглобін. У крупі багато не лише власне заліза, а й міді, яка бере участь в утворенні колагену та допомагає засвоюватись залізу.
  • Нормалізує роботу щитоподібної залози. За це відповідає бор, якого удосталь міститься в сірих крупинках.
  • Бореться із авітамінозом. У гречці є вітаміни Е, А, D, C, групи В, Р та РР. Чим частіше ви їсте кашу, тим вищі шанси приємно здивувати своїм хорошим аналізом крові дільничного терапевта.
  • Допомагає тримати вагу в нормі. Ця функція забезпечується вітаміном PP, який нормалізує метаболізм жирів, білків та вуглеводів, а також покращує мікроциркуляцію крові.
  • Зміцнює імунітет. Вітаміни A, D та C, а також цинк не залишать вірусам та інфекціям жодного шансу та убережуть вас від хвороб в осінньо-зимовий період.

Кому гречка протипоказана?

У людей з проблемами шлунково-кишкового тракту гречка може спричинити здуття живота та метеоризм. Тому їм їсти кашу треба не частіше ніж 2 рази на тиждень.

Через високу калорійність, кашу також не рекомендують їсти людям, які хочуть схуднути. Як зазначили дієтологи, у 100 г крупи міститься 310 ккал.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *