Ці способи допоможуть вивести надлишок солі з організму
У зайвих кілограмах не завжди винен саме жир. Справді, іноді лякаючі цифри на вагах — це в тому числі рідина, що накопичилася після надмірного споживання солі. А зараз саме час наших улюблених солінь: огірків, помідорів, капустки. То як же вивести цю нещасну зайву сіль із організму, інформує Ukr.Media.
З точки зору хімії сіль — це хлорид натрію (NaCl). І саме натрій робить цю речовину небезпечною для здоров'я. Коли ми їмо дуже багато солоного, натрій накопичується в організмі і може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.
Не налягайте на воду — це міф
Найбільш очевидним варіантом здається такий: пити більше води. Рідина розбавить натрій і виведе через нирки. Насправді ж спосіб вельми сумнівний. Коли ви п'єте і кількість вологи зростає, організм починає з усіх сил затримувати натрій, щоб зберегти його концентрацію. Крім того, все разом це призводить до збільшення об'єму крові, зростання артеріального тиску та додаткового навантаження на серце та судини. Загалом спеціально налягати на воду, щоб позбутися зайвої солі, не найкраще рішення. Є набагато ефективніші засоби.
Їжте продукти з калієм
Відповідаючи питанням, що виводить сіль, варто звернути увагу на певні продукти. В організмі є баланс між натрієм та калієм. Чим більше надходить з їжею калію, тим активніше виводиться надлишок натрію. Тому рекомендуємо включити в раціон багаті калієм продукти: банани, томати, апельсини та свіжий сік, шпинат, родзинки, гриби, авокадо, фініки, сливи, картопля, горох, нежирний йогурт, абрикоси, лимон, кавун, огірки. Добре допомагає виводити сіль журавлина. Вона багата на органічні кислоти, завдяки яким виводиться надлишок солей. Можна їсти свіжу та заморожену ягоду, пити сік та напої з її додаванням.
Займайтеся спортом
Під час інтенсивних кардіонавантажень людина виділяє до одного-двох літрів поту на годину. У ньому міститься як вода, так й солі, і навіть інші продукти обміну. У боротьбі з набряками допоможуть біг, їзда на велосипеді, плавання та аеробіка. Річ у тім, що в поті натрій міститься все в тій же формі хлориду. Тому існує виразний зв'язок: чим солоніший піт, тим вищі втрати натрію. Чим рясніші ви потієте, тим більше натрію виводиться з організму. Крім занять спортом, потрібно постійно рухатися. Сидячий спосіб життя може спричинити скупчення зайвої рідини, підвищує ризик проблем у роботі лімфатичної та венозної системи.
Зменште споживання солі
Денна норма для дорослої людини — лише п'ять грамів. Це одна чайна ложка без гірки. Здається, що це досить багато, але не забувайте, скільки прихованої солі міститься в солодощах, хлібі, кетчупі. Щоб цього уникнути, потрібно готувати слабосолоні страви, виключити з раціону снеки, консерви, копченості, напівфабрикати (начинки, заморожене тісто, пельмені, піца та інше).
Сходіть у лазню чи сауну
Це гарний спосіб пропотіти та вивести натрій з організму. При високій температурі відбувається активація обміну речовин, ви інтенсивно потієте. Найкраще проводити в парилці не більше десяти хвилин, а потім вийти в передбанник, укутатися в рушник або халат і дати собі пропотіти. Коли ви відпочинете, можна повернутися до сауни і посидіти ще десять хвилин. Декілька таких процедур допоможуть ефективно вивести сіль з потом.
Сходіть на масаж
Для оздоровлення організму потрібен лімфодренажний масаж, який має м'яку стимулюючу дію на лімфатичну систему та допомагає виводити солі. Лімфою називається прозора рідина, яка вбирає токсини, продукти розпаду з клітин, білки та доставляє їх у кров для подальшого виведення з тіла. Вона постійно рухається в організмі, проходячи через лімфовузли, де знищуються патогенні мікроорганізми. Якщо є порушення у її русі, виникає набряклість. При цьому надлишок рідини накопичується у певних ділянках тіла. Під час масажу активується рух лімфи, з організму виводяться токсини, солі, зайва вода, зменшується набряклість.
Скоротіть стрес
Звучить легко, але саме цю пораду виконати найскладніше. Але це справді допоможе! Кортизол, гормон стресу, затримує воду в організмі, заважає схуднення. Його надлишок вкрай негативно впливає на здоров'я та загальне самопочуття.
Джерело: ukr.media