В Google запустять штучний інтелект для кодування. Він розумітиме українську
Фото — flickr.com
Компанія Google планує впровадити генеративний штучний інтелект, який працюватиме на моделі PaLM 2. Це дозволить йому допомагати з кодом та пошуком багів у понад 20 мовах програмування.
Джерело: гендиректор Google Сундар Пічаї
В Google запустять штучний інтелект для кодування
За його словами, ШІ допомагатиме з кодуванням у таких мовах — з C++, Java, JavaScript та Python. Його впровадять з середи, 10 травня у 180 країнах. Чатбот підтримуватиме понад 40 мов, включно з українською.
Окрім цього Google Photos буде використовувати генеративний штучний інтелект для покращення фото. Попередньо було представлено інструмент Magic Editor у Google Photos. Він не лише виправлятиме фотографії, але й змінюватиме їх.
За допомогою Magic Editor можна буде переміщати та змінювати розміри об’єктів, розтягувати об’єкти, прибирати непотрібні деталі та робити похмуре небо сонячним.
Однак Magic Editor спочатку буде доступний лише для обраних моделей смартфонів Pixel пізніше цього року. При цьому у Google попередили, що програма може мати недоліки.
Штучний інтелект навчили читати думки та відтворювати їх у тексті
Декодер мозкової активності, який представили дослідники, може читати думки людини без необхідності використання інвазивних пристроїв на кшталт імплантатів. Технологію розробили для пацієнтів, які перебувають у свідомості, але з певних причин не можуть говорити.
ШІ аналізує мозкову активність, вимірюючи її за допомогою фМРТ-сканера, і перетворює отримані сигнали на текст. Хоча відтворений текст не є дослівним перекладом того, що людина чує або промовляє про себе, технологія дуже добре передає суть її думок. Приблизно в половині випадків ШІ повністю розшифровує фрази людини.
Наприклад, пацієнт повинен спочатку навчити алгоритм правильно розшифровувати свої думки.
Крім того, використання методу обмежене необхідністю проведення фМРТ, але вже вивчаються більш спрощені варіанти візуалізації.
Попри ці обмеження, дослідники запевняють, що не варто турбуватися про зловживання ШІ, наприклад, у випадках тортур або шпигунства. Під час експериментів результати розшифровки були хаотичними, якщо людина навмисно намагалася збити ШІ з пантелику і думати про щось інше. Крім того, технологія все ще перебуває на ранніх стадіях розвитку, і регуляторні ініціативи є дуже важливими, на думку авторів.