Зеленський окреслив пріоритети у держбюджеті на наступний рік – оборона, ВПК та соціалка

Зеленський окреслив пріоритети у держбюджеті на наступний рік – оборона, ВПК та соціалка

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент Володимир Зеленський у середу, 13 вересня, провів нараду з прем’єр-міністром Шмигалем та міністром фінансів Марченка щодо бюджету наступного року. Глава держави окреслив основні пункти, які мають бути пріоритетами у бюджеті держави. Про це президент повідомив у Telegram.

– Головне – захист нашої держави та людей. Оборона та безпека – перший пріоритет та фінансування оборони та безпеки буде щонайменше на рівні цього року. Наступного року ми додаємо значних бюджетних коштів на оборонно-промисловий комплекс – виробництво зброї в Україні. І на дрони, причому і на покупку того, що потрібно за кордоном, і на українське виробництво. Окремий бюджетний пріоритет – це підтримка наших ветеранів, – розповів Зеленський.

Президент наголосив, що соціальні питання також залишаються одним із головних пріоритетів держави. Зокрема, буде виділено додаткові кошти на систему освіти, насамперед на підтримку вчителів та викладачів. Закладаються також необхідні кошти на цифровізацію, включаючи нашу «Мрію» – новий інструмент для дітей, батьків, вчителів.

– Звісно, ​​буде суттєва індексація пенсій – плануємо на березень, як це передбачено законом. Але, крім усього цього, ми робимо дуже важливий економічний акцент у бюджеті. Ми додаємо стимулювання економіки: виробництв, робочих місць, інвестицій – того, що потрібно, щоб Україна могла швидше відновитись. Я доручив прем’єр-міністру підготувати основу для того, щоби у першому півріччі наступного року підвищити мінімальну зарплату в Україні. Абсолютно всі елементи державної роботи мають бути налаштовані так, щоб ми могли самі тут, в Україні визначити час завершення цієї війни – нашою перемогою. Наша зброя, яка досягатиме всіх необхідних для України цілей. Наша економіка, яка зможе надавати українцям необхідні робочі місця. Соціальні функції держави, які мають виконуватися. Державний функціонал, насамперед цифровий функціонал, який має ставати більш сучасним, ніж будь-де в Європі. Це все наші інструменти, щоб наблизити перемогу України, – зазначив Зеленський.

Напередодні Зеленський наклав вето на законопроект щодо поновлення обов’язкового е-декларування для чиновників, який залишає реєстри закритими ще на рік. Він зазначив, що обмеження є неприйнятними. Декларації мають бути відкриті, і не за рік, а вже зараз.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *