5 способів як “збити” температуру без таблеток
Напевно ви чули, що до високої температури тіла треба ставитися, як до помічника, чия участь повинно бути, з одного боку, своєчасною, з іншого, короткочасною.
Збиваючи температуру, ви «відключаєте» її захист, і людина може хворіти від одного і того ж вірусу кілька разів.
При вірусних і бактеріальних інфекціях знижувати підвищену температуру потрібно, якщо вона підвищується вище 38,5 – 39 градусів, інформує Ukr.Media.
А ось знизити температуру можна за допомогою натуральних і безпечних засобів.
Рясне питво
Перш ніж ви почнете збивати високу температуру жарознижувальними засобами, потрібно охолодити тіло. Пийте багато рідини. Рясне питво убезпечить ваш організм від зневоднення. Відмінно нормалізують водний баланс організму сік, мінеральна вода або чай. При цьому питво обов'язково повинно бути теплим, але не гарячим.
Обтирання
Збити температуру можна за допомогою обтирань рушником, змоченим у прохолодній воді. Обтирайте зони особливо рясного потовиділення – лоб, пахові складки, пахвові області, підколінні ямки. Обтиратися не можна, якщо у вас озноб, холодні кінцівки, судоми або порок серця.
Клізма
Знизити високу температуру тіла можна за допомогою клізми. Так, процедура не зовсім приємна, але ефективна. Клізма не тільки допоможе вам збити температуру, але також очистить кишечник. Клізма повинна бути кімнатної температури.
Ні в якому разі не робіть прохолодну клізму, інакше можливий спазм судин. Також подібна процедура заборонена при ознобі, холодних кінцівках і у людини, схильної до судом та з вадами серця.
Природні антипіретики
Під час гострих респіраторних вірусних захворювань лікарі рекомендують вживати напої з високим вмістом вітаміну С. Пийте відвар з шипшини, журавлинний морс, чай з лимоном, свіжовичавлений апельсиновий сік або чай з малини.
Показником ефективності зниження температури служить її зменшення на 1-1,5 градуса. Не потрібно намагатися збивати її до "нормальної". Різкі зміни температури протягом дня дуже послаблюють і вимотують організм.
Якщо ж перераховані методи вам не допомогли збити температуру, викликайте швидку допомогу чи не відкладайте похід до лікаря, щоб він зміг призначити вам медикаментозне лікування.
Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.
Джерело: ukr.media