Лікарі розповіли, кому не рекомендовано вживати кокосове молоко
Кокос — плід, який багато хто помилково вважає горіхом. Насправді він відноситься до кістянки. Свою назву ця кісточка отримала від португальського слова "coco", що означає "мавпа". Справді, кокос чимось схожий на мордочку цієї тварини, інформує Ukr.Media.
Цей екзотичний тропічний фрукт став неймовірно популярним в Україні. Молоко кокоса часто вживають замість коров'ячого, адже воно не містить тваринних жирів, а отже, не має холестерину. Правда, отримують його штучним шляхом з м'якоті стиглих плодів. Воно має густу консистенцію і чудову вершкову текстуру. У країнах Південно-Східної Азії, на Гаваях, в Південній Америці, і в Індії це молоко входить до складу багатьох страв.
Американські лікарі давно досліджували властивості кокосового молока і охоче рекомендують його. Так, доктор Майкл Грегер у числі переваг цього напою називає жирні кислоти Омега-3, Омега-6, Омега-9, які входять до його складу. Він багатий клітковиною, органічними кислотами, включаючи лауринову і капринову. Також у складі молока кокоса міститься аскорбінова кислота, рибофлабін, тіамін, мікро- і макроелементи — кальцій, залізо, цинк, селен, магній, фосфор та інші. За словами Майкла Грегера, тільки одна лауринова кислота здатна допомогти людині, наприклад, легко переносити зміну клімату, добре відчувати себе в міжсезоння і позбутися від авітамінозу. Вона незамінна при профілактиці гастриту і виразки, має бактерицидні і протизапальні властивості.
У 100 грамах кокосового молока міститься 14,7 грама жирів, або 230 кілокалорій. Це 20% добової норми кілокалорій для дорослої людини. У цьому і криється його небезпека, особливо для жінок. Дами, схильні до повноти, повинні уникати цих ласощів. Причому стосується це не лише свіжого, але і концентрованого молока кокоса. Достатньо уважно розглянути упаковку, щоб побачити зверху густі кокосові вершки — продукт дуже високої калорійності. Експерти Американської асоціації з контролю за харчовими продуктами попереджають, що багато консервованих сортів кокосового молока містять хімікат бісфенол, який потрапляє в продукт шляхом вилуговування зі стінок консервних банок. Проведені вченими США дослідження тварин, а потім і людей виявили зв'язок між бісфенолом і проблемами репродуктивної системи, у першу чергу, жінок.
Деякі лікарі попереджають: в інтернеті часто можна бачити інформацію про те, що кокосове молоко містить 15-20 ккал на 100 грамів продукту і корисне при схудненні. Насправді у даному разі йдеться не про кокосове молоко, яке, як уже було сказано, виготовляється з м'якоті кокоса, а про кокосову воду, що знаходиться всередині плоду.
"До речі, ця вода, незважаючи на нульовий вміст кілокалорій, схудненню аж ніяк не сприяє", — вважає фахівець.
Лікар Сільві Трамбле не рекомендує вживати кокосове молоко вагітним жінкам. По-перше, щоб не набрати зайву вагу, а по-друге, в ньому в триста (!) разів менше кальцію, ніж у коров'ячому, а це негативно позначиться і на жінці, і на її дитині. У період виношування плоду наявний в організмі мами кальцій у першу чергу перенаправляється на дитину. Таким чином, жінці потрібно вдвічі більше кальцію, ніж зазвичай, а кокосове молоко заповнити його нестачу не може. Сильно страждає і дитина, адже без кальцію її кісткова система буде дуже слабкою.
Доктор Кріс Крессер у своєму блозі детально розповідає про шкоду кокосового молока. На його думку, серед гладких дам дуже багато гіпертоніків. Регулярне вживання цього рослинного молока цілком здатне викликати порушення ритму серцебиття, підвищення артеріального тиску і порушення кровопостачання.
"Захоплення цим молоком провокує інтоксикацію організму з усіма витікаючими наслідками: запамороченням, нудотою, діареєю для будь-якої людини", — упевнений Кріс Крессер.
Джерело: ukr.media